Rattan Sandalye Nasıl Temizlenir

Rattan malzemeleri temizlerken oldukça az su kullanmaya ve temizleme işlemini kısa sürede bitirmeye özen gösterin. Temizliğin ardından kuruma süresini hızlandırmak için gerekirse fön makinesinden yardım alın.

Rattan malzemeler ne kadar UV ışınlarına karşı dayanıklı ürünler olsa dahi bu malzemeleri de aynı diğer malzemeler gibi aşırı güneşten koruyarak kullanımının süresini arttırmak sizin elinizde olacaktır.

Rattan Sandalyeler Nasıl Temizlenir?

Rattan temizliğinde en önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta rattan malzemelerin aşırı nemden uzak tutulmasıdır. Nem malzemesi ne olursa olsun ürünün küflenmesine ve kullanım süresini de kısaltmasına sebep olabilmektedir.

İhtiyacınız olanlar:

Bulaşık deterjanı

Su

Yumuşak bezler

Diş fırçası

Mobilya bakımına uygun bezir yağı

Boya fırçası

Saç kurutma makinesi

Uygulama:

Bir kabın içerisine su ve bulaşık deterjanı dökerek suyun iyice köpürmesini sağlayın.

Suyun üzerinde oluşmuş olan köpükleri temiz bir bez yardımı ile suya temas ettirmeden alın ve sileceğiniz yeri nazik bir şekilde temizleyin. Suyla aşırı temas mobilyalarınıza zarar verecektir.

Erişilmesi güç yerler için yumuşak bir fırça hatta diş fırçası kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde üzerinde biriken köpükten bir miktar alarak lekeleri nazik bir şekilde silebilirsiniz.

Sandalyelerinizin temizliği bittikten sonra güneşe çıkartarak ya da bir saç kurutma makinesi yardımı ile kurumasını sağlayabilirsiniz.

Sandalyeleriniz tamamen kuruduktan sonra, boya, vernik, yağ bakımı gibi işlemleri uygulayabilirsiniz.

Temizlik sonrasında kısa sürede en iyi temizlik sonucu için haftada bir defa düzenli olarak tekrarlayın.

Yağ bakımı:

Kurumuş ve çatlamış rattan sandalyeler için bezir yağını deneyin. Temizleyip kuruttuktan sonra yağı bir fırça yardımıyla uygulayın. Tamamen kuruması ve sertleşmesi için bekleyin.

Genel içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir