Dış Mekan Mobilyaları Seçmek için 10 İpucu

Yılın iki veya üç mevsimi boyunca manzaranızın bir kısmını açık havada bir keyif bahçesine dönüştürme fikri hakkında gerçekten güzel fikirleriniz olabilir. Evinize başka bir oda eklemekten kesinlikle daha ucuz bir seçenek bahçenizi kullanmaktır. Kimin duvarlara ihtiyacı var ki? Açık havada yaşamın ve yeşilin bir çekiciliği vardır. Sizi doğaya geri döndürür.
Bununla birlikte, açık hava yaşamına geçiş yapmak, kaynakların makul bir şekilde yeniden tahsis edilmesini gerektirir. Bu sezon bir açık hava yaşam alanı istiyorsanız, rahat, uzun ömürlü sandalyeleri sitemizde bulabilirsiniz. Bir süre temiz havanın tadını çıkarmak için rattan, plastik, iroko ve tik sandalyeleri tercih edebilirsiniz.
Dış mekan ve bahçe mobilyaları için alışveriş yaparken aklınızda bulundurmanız gereken 10 şeyi keşfedelim.

1) Kaliteden Ödün Vermeyin

Özensiz kaynak birleştirilmelerinden, kolay kırılan ayaklara, amatörce boyanmış ürünleri, yakından inceleme yaparak kolayca anlayabilir ve pazarlığınızı ona göre yapabilirsiniz. Muhtemelen kalitesiz bir satın alma yaparsanız keyfiniz en fazla gelecek sezona kadar sürebilir.

Burada birkaç önemli konu var:

Dış mekan mobilyalarını, iç mekan kullanımı için satın aldığınız şeylerden biraz daha az önemli olarak düşünebilirsiniz. Aslında, bunun tersi genellikle daha doğrudur. Dışarıda kullanmak için satın aldığınız mobilyanın güneşe, rüzgâra, yağmura ve muhtemelen bazı kaba kullanımlara dayanmak zorundadır. Özellikle fiyat aşırı iyi geliyorsa, düşündüğünüz her parçayı kusurlar açısından yakından inceleyin. Dış mekan mobilyalarında, daha yüksek bir fiyatın genellikle daha iyi kalitenin göstergesi olduğu bir alandır.

2) Model ve İşlev Uyumluluğu

Dış mekan mobilyalarınız için doğru malzemelere karar verirken düşüneceğiniz konu, mobilyalarınızı nasıl kullanmayı planladığınızı ve bakım için ne kadar zaman harcamak istediğinizi değerlendirmektir.

Örnek vermek gerekirse: Hafif bir alüminyum veya plastik sandalye, paslanmaya karşı dayanıklı ve taşınması kolay olacaktır. Yazın bahçenizde mangal yapıyorsanız, misafirlerinizi ağırlıyorsanız, kışa doğru kolaylıkla sandalyelerinizi kaldırabilirsiniz.  Demir veya paslanmaz çelik bir mobilyanın sağlamlığına ve dayanıklılığına sahip olamayacaksınız, ancak istiflenebilir (veya katlanabilir) sandalyenizi, kullanmadığınızda kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Diğer taraftan, dış mekan bir sedir çok sağlam olabilir ve iç mekanlarda alıştığınız mobilyaların hissini verebilir. Yine de her iki yılda bir cila gerektirecek ve gölge (veya güneş) yakalamak için bir yerden bir yere taşımak da sorun olabilir.

Alüminyum, plastik ve PVC : Bu malzemeler paslanmaya karşı dayanıklı, hafif, nispeten ucuzdur ve çok az hava koşullarından etkilenir. Ayrıca biraz sabun ve su ile kolayca yıkayabilirsiniz.

Çelik ve Berforje : Her ikisi de ağır ve sağlamdır, ancak hava koşullarına dayanıklı değilse veya periyodik olarak boyanmazsa paslanır.

Rattan, hasır ve doğal otlar : Hasır gibi doğal malzemelerin, özellikle reçine kaplama ile işlendiklerinde, dayanıklılıkları ve görünümleri şaşırtıcı düzeyde güzeldir. Yine de, her iki yılda bir hava koşullarına dayanıklılık önlemleri gerektirebilirler.

Ahşap – Doğal ahşap dış mekan mobilyalarında çok çekici görünür. İç mekanlarda kullandığınız her şey kadar rahat olabilen sağlam mobilyalar olabilirler. Bir koruyucu ile düzenli bakım gerektirir ve ayrıca UV koruması da gerektirebilir. Tik, sekoya, selvi ve erz gibi hava koşullarına dayanıklı ağaçları seçin.

3) Standartlara takılmayın

Tel sandalyeler uzun süre oturumlarda rahatsız edici olabilir. Bazı sandalyelerde boyut sıkıntısı çekebilirsiniz. Bahçe sandalyelerinde dar ve yetersiz olanlardan kaçının. Oturum yüksekliği çok alçak olan sandalyelerden kalkmak zor olur bilhassa yaşlılar için tam bir derttir. Dış mekan mobilyası seçerken mutlaka deneyin ve rahatlığını test edin. Aklınıza takılan yerlerinizi kontrol edin. Konforunuzu düşünün ve ona göre almaya çalışın.

4) Gölgeyi Unutmayın.

Model ve İşlev UyumluluğuGünün en sıcak saatlerinde, mobilyalarınız gölgede değilse dışarıda oturmak oldukça rahatsız edici olabilir. Bir çeşit gölge örtüsü. İster sabitlenmiş bir şemsiye, ister motorlu bir tente kullanın, ister veranda veya çatı üzerinde kalıcı bir ahşap veya fiberglas çatı ile gölgeyi yakalayın, doğal olarak ferahlatıcı ve barınak tonu için düzenlemeler yapın.

5) Esneklik Kazandırın.

Aile odasında herkesin kullanmak istediği ayaklarınızı uzatıp dinlendiğiniz harika bir tabure biliyor musunuz? Aynı zamanda esnek ve kullanışlı olan rahat bir üründür. Dış mekan mobilyalarınızda da bu tür bir esneklik istiyorsunuz. İstek listenize eklemeyi düşünebileceğiniz ve sizi bahçenizde rahat hissettirecek bazı esnek bahçe mobilyaları

-Bağımsız taşıyabileceğiniz şemsiyeler.

-Yakındaki evlerden veya sokaktan görebilmenizi engelleyen bölücü veya paneller.(bunları bitkilerle kaplayabilirsiniz.)

-Gerekli eşyaları ve yemekleri taşıyabileceğiniz tekerlekli servis arabaları

-Misafirleriniz olduğunda uzatılabilen, katlanabilir veya akordeon masaları

Genel içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir